• facebook

3.

Za każdym razem, gdy spoglądam w przeszłość, uśmiecham się. Pamiętam jak przychodziliśmy z kuzynostwem do babci, wychodziliśmy na plac zabaw, który był zawsze pełen dzieci. Nie było tak rozwiniętej elektroniki, czego nie żałuję. Komputer wyniszcza naszą osobowość. Teraz, za każdym razem gdy przechodzę obok placów przeznaczonych dla dzieci, to oprócz wypróżniających się psów, nie widzę nic. Zupełnie jakby echo Czarnobyla odbiło się na miejscach naszych dawnych zabaw.
W moim życiu nastąpiła radykalna zmiana po śmierci dziadka. Po dziś dzień potrafię płakać wspominając rzeczy, które robił, a których ja szczerze nienawidziłam, tylko że teraz, oddałabym wszystko, by móc znów usłyszeć jego słowa. Jednak nie roztrząsajmy się nad tym co się zdarzyło. Śmierć jest nieuniknioną częścią naszej egzystencji.
Coraz częściej zastanawiam się nad swoją przyszłością. W kółko słyszę, bym wyjechała z tego kraju, że tu nie ma perspektyw. Jednak jestem patriotką, po drugie nie wyobrażam sobie spędzać świąt bez rodziny – jakiejkolwiek bym nie miała, po trzecie uważam, że człowiek  osiągnie wszystko w niczym, potrzebne są tylko chęci. Moja wola zostania psychologiem jest bardzo silna, więc wydaje mi się, że sprostam wszystkim przeciwnościom losu.
Przekonałam się ostatnio, że pozornie zwykłe słowa mogą w życiu zmienić bardzo dużo.
Zatrważające jest to, jak łatwo człowiek poddaje się emocjom.

1 komentarz

  1. ~Zachariasz · 14 sierpnia 2013 Odpowiedz

    Prawie wszystko zależy od motywacji. Lubię zdanie, że życie ludzkie składa się w 10 procentach z tego, co nas spotyka, a w 90 procentach z tego, jak na to reagujemy. Powodzenia:)

Zostaw odpowiedź